DAF


Sunkvežimių DAF gamyba pradėjo 1928 m. inžinierius Hubertų Van Dornų ir alaus gamyklos direktorius, projekto investuotojas, Arnoldas Hyugens. Iš pradžių bendrovė gamino automobilių ir traktorių priekabas. 1932 m. Hubertas Van Dornas su savo brolių Vinomų Van Dornų pakeitė įmonės pavadinimą į Van Doorne’s Aanhangwagen Fabriek (lt. Priekabų fabrikas brolių Dornų). Nuo šiol ir buvo pradeta prekės ženklo DAF istorija, kuris po Huygenso atsistatydinimo tapo šeimos verslų brolių Van Dornų.

Pokario laikotarpiu bendrovė specializavosi ant sunkvežimių, autobusų ir priekabų, kurie turejo didelę paklausą. Pirmasis sunkvežimis, išleistas 1949 m., buvo DAF A30. Tais pačiais metais bendrovė pakeitė savo pavadinimą į Van Doorne’s Automobiel Fabriek, nekeičiant savo santrumpą. Metais vėliau DAF pastatė naują gamyklą trejų-, penkių- ir šešių-tonnų sunkvežimių, kurios bendra gamybos apimtis buvo iki 12 vienetų per savaitę, ir gegužės 3 deno 1955 metais buvo pagamintas 10000-nis sunkvežimis. 1950 m. gamykla toliau tęsia daugiaašių traktorių tobulinima, ir padaro jių tonaža iki 10 tonų. Taip pat kompanija reguliariai gauna užsakymus iš kariuomenės, tai paskatina vilkikų gamyba. Tolesnis modelių ženklinimas daromas pagal principa xx00.

Per 50-jių metų pabaiga gamyklos inžinieriai ryžtosi eksperimentui ir pagamino pirmąjį lengva automobilį, kurių bendras skaičius už visa laika apie 800 000 vienetų. Lengvujių modelių kokybės ir komforto ženklų buvo visiškai automatinę perjiungimo transmisija.

1960-ųjų metų pradžioje DAF irengia savo sunkvežimius su naujų variklių ir pradeda naudoti dyzelini variklis su turbokompresoriumi. Iki 1960-ųjų metų vidures sunkvežimių DAF gamyba pasiekia 50 000 vienetų, tai susiję su naujos gamyklos atidarymų Belgijoje.

Nuo 1970-ų metų sunkvežimiai įrengti su pasukimo kabinomis, geresniai variklio techninei priežiūraį. Be to kabinos yra modernizuoti ir įrengti papildomą įrangą didesniam patogumui keliaujant ilgems atstumams. Naujei modeliai DAF įrengti papildomą įrangą ir naudojiami statyboms, specialių kroviniu transportavimui.

1980-is metais DAF gamina naujos kartos tolimųjų kelių sunkvežimius, ir 1987 m. pagamina garsia modeli DAF 95 premium klassies su padidinta kabina. Tais pačiais metais bendrovė padidejo ir išsipletojo per Leyland ir Freight Rover prisijiungima, ir išeina į rinka su nauju pavadinimu DAF B.V.

1990-eis metais kompanija išleido naują seriją sunkiųjų krovinių, lengvo ir vidutinio tonažo sunkvežimius su tobulesnių dizainų ir naujų variklių. Griežtesni aplinkosaugos reikalavimai privertė bendrovę įvesti naujas kuro degimo technologijas ir išlaikanti sukimo momenta ir variklio galią.

1996 m. viena didžiausių sunkvežimių gamintojų PACCAR įsigijo DAF. Per 2000-ųjų metus DAF sunkvežimiai pakeitę modeliu ženklinima xx00 formos į raidžių formata. Rinkoje pasirodo mažo, vidutinio ir sunkious tonažo sunkvežimiei LF, CF, XF. Jie įrengti patobulintų variklių, kuris atitikta aplinkosaugos standartams Euro 4 ir Euro 5. Be to, į rinkos pristatytas naujoviškas hibridinis variklis.

Sunkvežimių DAF komponentų gamyba paskirstita visoje Europos Sąjungoje. Tačiau didžioji dalis gamybos pajėgumo kartu su istorine bustinė yra Einthoven mieste (Nyderlandai).

DAF modelių linijos LF, CF, XF turi įvairius variantus, priklausomai nuo paskirties ir aplinkosaugos reikalavimu. Gali buti komplektojami su varikliais Euro 5 ir Euro 6.

DAF XF
DAF XF
DAF CF
DAF CF
DAF LF
DAF LF

DAF XF

Modelis XF skirtas gabenti didelių gabaritų krovinius tolimais atstumais. Šis modelis yra irengtas su beveik 13 litrų dyzelinių variklių PACCAR MX-13 ir beveik 11 litrų variklių PACCAR MX-11, kuris atitinka Euro 6 standartams. Modelis įrengtas su atnaujinta važiuokle. Modeliai taip pat gali tureti papildoma įranga.

DAF CF

Nauja serija modelio CF Euro 6 skirta vidutinio tonažo pervežimui tarp miestų. Modelis gali būti įrengtas trijų kabinų variantais, tryijų variklio versijomis, taip pat gali tureti skirtingą pavaros perjiungima ant galinės ašies. Modelio savybes leidžia sumažinti veiklos sąnaudas ir pagerinti važiavimo komfortą.

DAF LF

Modelis LF skirtas prekių paskirstymui. Dėl savo manevringumo ir vairavimo savybių, jis idealei tinka miesto aplinkai ir prekybos darbui. Kėbulo konstrukcija leidžia lengvai ir greitai pakrauti ir iškrauti priekes. Plati variklių ir pavarų dėžių serija leidžia pritaikyti ši modelį prie konkrečių darbo sąlygų. Be to, kabinos įranga leidžia pagerinti vairuotojui komfortą.

DAF sunkvežimių naudojimo sritis yra pakankamai plati: tolimam pervežimui, paskirstymui, komunalinėms paslaugoms, statyboms, žemės ūkija naudoti ir t.t.

Comments

Spustelėję bet kurią šiame puslapyje esančią nuorodą, Jūs patvirtinate savo sutikimą tvarkyti savo asmeninius duomenis, ir kitų stebėjimo technologijų naudojimo. Ji įgyvendinama siekiant tobulinti ir pritaikyti Jūsų patirtį šioje svetainėje, kitose mūsų svetainėse ir trečiųjų šalių reklamuotojams, kurie dirba su mumis. Mūsų partnerių įmonės taip pat gali saugoti slapukus savo įrenginyje arba naudoti panašias technologijas, kad rinktų ir apdorotų asmeninę informaciją. Sužinokite daugiau apie tai, kaip elgiamės su Jūsų asmenine informacija.