MAN


Sunkvežimei, autobusai ir variklei prekės ženklo MAN gaminami MAN SE, kurios būstinė yra Miunchene (Vokietija). Įmonė MAN SE turi keleta padalinių:

  • MAN Truck & Bus AG užimasi sunkvežimių gamyba su prekės ženklų MAN, EPF Jungtinei Karalysteja, STAR Lenkijoje, taip pat ir autobusų Neoplan.
  • MAN Diesel & Turbo užimasi laivų variklių, dyzelinių variklių ir turbinų gamyba.
  • MAN Ferrostaal AG sukuria ir pastato aukštųjų technologijų gamybos įmones.

Istorija

Sukurta 1758 m. bendrovė pradėjo specializuotis ant automobilių ir automobilių technikos tik nuo 20 amžiaus pradžios, kai 1915 m. buvo pradėta sunkvežimių gamybą Niurnbergę (Vokietija). 1923 m. buvo pagamyntas pirmasis dyzelinis variklis 40 AG, o metais vėliau išleistas pirmas serijinis dyzelinis sunkvežimis. Šios serijos krovumas buvo iki 5 tonų, buvo įrengta transmisija. Iki Antrojo pasaulinio karo, 1937 m. kompanija MAN išleido dar vieną naujove: dyzelinį variklį su sferinie degimo kamerą.

Antrojo pasaulinio karo metu bendrovė gamino pagarsėjuses tankus "Pantera".

1951 m. kompanija išleido sunkvežimio variklį su turbokompresoriumi, ir po kelerių metų atnaujino sferinio variklio modifikacija, siekiant padaryti jį mažiau triukšmingų.

Iki 1950 m. pabaigos bendrovė pradėjo tramvajų su prekės ženklų MAN gamybą. Pokario kompanijos plėtra leido padidintis ir įsisavinti keleta bendrovių, visų pirma Porsche Diesel Motorenbau.

Su MAN ir «Gutehoffnungshütte Aktienverein» susivienijimų buvo pradėtas bendroves MAN AG darbas, vėliau pavadinta MAN SE.

Efektyvį organizacinė struktūra leido pateikti į rinką naujus autobuso ir sunkvežimio modelius M 90/F 90 «Silent». Tęsiant mažo triukšmo variklių gamybą, 1992 m. bendrovė pagamino miesto sunkvežimį SLW 2000. Technologijos pažangos buvo ir autobusu gamyboję. Pavyzdžiui, autobusas 422 FRH «Lion’s Star» su plokščiais kėbulo grindais turejo didesnį saugumą.

1994 m. buvo pristatita nauja sunkiųjų sunkvežimių karta su apkrova 18 tonų ir aplinkos saugių variklių klasės Euro-2.

MAN yra novatorius aplinkosaugos srityje. 1994 m. buvo pristatytas sunkvežimis L2000 su kombinuota pavaru dezė ant vidaus degimo variklio ir akumuliatorių, ir taip pat su gamtinių dujų variklių.

Kiti inžinierių projektai leido 1996 m. pateikti į rinką vidutinio tonnažo sunkvežimius serijos M 2000, kurių bendra masę yra nuo 12 iki 25 tonų, ir 1997 m. naujos kartos žemo rėmo autobusus.

Nuo 1997 m. buvo pradėtas sukurimas ir gamyba naujos kartos sunkvežimio technikos «MAN Trucknology®» su sunkvežimio modelių TG-A (nuo 2000 m.) ir turistinių autobusų «Lion’s Star» 2001 m.

Nuo 2004 m. išleista nauja serija variklių D20 Common Rail. Technologijos pažangos padėjo padidinti seriją su sunkvežimieis TGA, TGL, TGX, TGS, TGM, CLA, ir taip pat specialios technikos.

Modelių serijos MAN yra skirstomi priklausomai nuo jių bendros mases: didelio, vidutinio ir lengvo tonnažo sunkvežimei. Pagal paskirtį jie skirstomi į: magistralės sunkvežimius, sunkvežimius prekės pristatit ir specialia technika statyboms ir komunalinems darbams.

Nuo 2013 m. yra gaminomi techniškai patobulinti modeliai MAN TGX, TGS, TGM, TGL.

Modeliai TGX ir TGS buvo pakeisti 2008 m. vilkikų TGA, taip buvo papletinta magistraline serija.


MAN TGX

MAN TGX
MAN TGX

Balninis vilkikas TGX skirtas tolimų kelių transportavimui. Jis turi bendrą masę nuo 15 iki 17 tonų ir yra įrengtas variklių 360-680 AG. Naujos funkcijos palyginti su ankstesniais modeliais: didesnisvairavimo komfortas dėl ergonomiškos kabinos, sedinei TGX EfficientLine ir sumažintas aerodinaminis pasipriešinimas apie 4%, o triukšmingumas apie 30 %. Varikliai išskirią kuro ekonomija, ir kartu tai sumažina anglies dvideginio išmetimus. Be to, automobilis yra irengtas su pasyvaus ir aktyvaus saugumo sistemomis, pavyzdžiui, elektroninė stabilumo palaikymo Sistema (ESP), tempomatas su nuotolinio kontrolę (ACC), stabdžių antiblokavimo sistema (ABS), kelio ženklinimo sekimo sistema (LGS), avarinio stabdymo sistema ir aktyvous stabilizavimo sistema (CDC).

Automobiliai su varikliais apie 320-480 AG atitinka EEV reikalavimams (Enhanced Envirimentally friendly Vehicle) ir gali dirbti ekologineję zonoję.


MAN TGS

MAN TGS
MAN TGS

Modelis TGS – tai modelis TGX, skirta statybos darbams ir sunkiam vietos transportavimui. Gali būti pagamintas kaip sunkvežimio versiją, su nuolatinę ir perjiungima ratų pavara. Bendra mase svyruoja apie 18-41 tonų.


MAN TGM

MAN TGM
MAN TGM

TGM modelis pristato serija vidutinės galios sunkvežimių Trucknology® kartos, kurių bendra mase nuo 13 iki 26 tonų ir variklis apie 250-340 AG. Šis automobilis yra universalus sunkvežimis, skirtas kiek miestų ir regionų transportavimui, tiek ir ilgo nuotolio pervežimui. Automobilis taip pat yra įrengtas variklių su MAN PURE DIESEL technologija, kurie turi naujoviška išmetamųjų dujų recirkuliacijos sistema (AGR) ir įpurškimo sistema Common Rail. Tai suteikia jums teisę įvažuoti į ekologinius miesto zonas. Automobilis yra irengtas stabdžių sistema su elektroniniu valdymu (EBS) ir stabilizavimo sistema (ESP). Kaip ir kiti modeliai, ant TGM buvo sumažintas triukšmas ir padidintas kabinos komfortas.


MAN TGL

MAN TGL
MAN TGL

Modeliai TGL yra lengvo tonnažo sunkvežimis su pilna masė 7,5-12 tonų ir su variklių apie 150-250 AG ir technologija MAN PURE DIESEL®, su išmetamųjų dujų recirkuliacijos sistema ir įpurškimo sistema Common Rail. Automobiliai turi teisę įvažuoti į ekologinius miesto zonas. Įrengta stabdymo sistema su elektroniniu valdymu (EBS) ir stabilizavimo sistemos (ESP). Patogumui taip pat yra įrengta dviguba kabina.


MAN transporto priemonės turi dubliota pneumatine pakaba, kuri per vienos pagalvėles spraga bus išlaikoma su antrą. Galima padariti automobilio variklio tiuninga, nustati automatinė pavarų dėžė, pašalinti 85 km/h greičio ribą, taip pat sumažinti jautruma del žemos kokybės degalų.

Comments

Spustelėję bet kurią šiame puslapyje esančią nuorodą, Jūs patvirtinate savo sutikimą tvarkyti savo asmeninius duomenis, ir kitų stebėjimo technologijų naudojimo. Ji įgyvendinama siekiant tobulinti ir pritaikyti Jūsų patirtį šioje svetainėje, kitose mūsų svetainėse ir trečiųjų šalių reklamuotojams, kurie dirba su mumis. Mūsų partnerių įmonės taip pat gali saugoti slapukus savo įrenginyje arba naudoti panašias technologijas, kad rinktų ir apdorotų asmeninę informaciją. Sužinokite daugiau apie tai, kaip elgiamės su Jūsų asmenine informacija.