Scania


Kompanija Scania AB pradejo savo istoriją nuo 1891 m. Būstinė įsikūrta Švedijoje mieste Södertelge, ir gamybos patalpos išsklaidyti kontinentuose: įmonės yra Švedijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, Argentinoje, Brazilijoje, Lenkijoje ir Rusijoje. Jau daugiau nei šimtą metų kompanija išlaiko savo rinkos pozicijos tarp sunkvežimių, autobusų, pramoninių ir laivų variklių gamintojų. Be to, kompanija gamina važiuoklęs kitoms įmonėms parduot. Kompanijos savininkas yra įmonė Volkswagen AG (70 % akcijų), MAN (17 %) ir smulkieji akcininkai.

Istorija

Kompanija užsiimasi sunkvežimių gamyba nuo 1902 m., iš jių pirmasis buvo pagamyntas su benzininių variklių. 1908 m. keturių tonų ir dvidešimtes galių automobilis gavo apdovanojima, bet jio serijos gamyba neprasidėjo todel, kad ne buvo paklausos. Faktiškai kompanija Scania Vabis buvo įkurta 1911 m. per “Maskinfabriksaktiebolaget Scania" ir “Vagnfabriksaktiebolaget" susijungima Södertelge miestę. 1915 m. šia nauja įmonė pagamyno tik 76 asmeninius automobilius, 74 sunkvežimi ir vieną autobusą. Apie 30 % jių nupirko Rusija. Nuo 1921 m. kompanija užėmė rinkos nišą kaip valstybės pašto sunkvežimių ir autobusų tiekėjas.

1925 m. Scania-Vabis pristatė naujos kartos sunkvežimius su uždara kabina ir keturių cilindrų variklių su pridėtinių vožtuvų. Aukštojį profesinė konstruktorių kompetencija leido kompanijaį patekti į specializuota valčų variklių rinką. 1926 m. ir 1927 m. kompanija sukūrė keturių ir šešių cilindrų variklius iki 60 ir 100 AG.

Ekonominė sėkmė 1932 m. leido Scania Vabis pateikti į rinką pirmąjį autobusą "Bulldog" tipo (variklis ir vairuotojas yra kabinoje), pagal analogiją su amerikos autobusais. Bendradarbiavimas su Stokholmo komunaliniemis organizacijomis sukėle pastovų pardavimą ir ekonominė plėtra 1930-40 m. Be to, Scania–Vabis buvo specialių ir karinų transporto priemonų tiekėjų, taip pat ir švedijos kariuomenės tanku tiekėjų. Kaip rezultatas, 1944 m. kompanija pagamino pirmąjį civilinį sunkvežimį iš serijos. Jis buvo įrengtas su 1936 m. Scanijos pagamyntų dyzelinių variklių su 4, 6, 8 cilindrais, kurie buvo sumontuoti pagal modulinė schema, tai leido naudoti standartizuotus komponentus. 1954 m. sunkvežimis “Regent" tapo populiarų modelių tarp transportavimo kompanijių. 1969 m. po kelerių metų inžinerių darbo buvo pristatytas naujas variklis DS 14 su 350 AG ir 14 litrų talpa. Nuo 1960 m. buvo pradėta gamyba Brazilijoję ir Nyderlandosę, ir kompanija pradėjo augti geografiškai. Be to, ji įgyjo keleta įmonių Švedijoje sudedamujų dalių gamybai.

Ši plėtra leido sukurti ir išleisti naują sunkvežimi LB141 su 8 cilindrais ir V-formos variklių apie 375 AG. Testavimas automobilių su naujais varikliais leido pateikti į rinką modernezuotus ir efektyvesnius modelius.

1980 m. sunkvežimių gamyba buvo nustatitą pagal moduliniu prinčipa. Tai gerokai sumažino gamybos sąnaudas ir leido rinkti modelius pagal užsakymus.

Modernią automobilio išvaizdą pasirodė tik 1980 m. Sunkvežimiai buvo gaminami su bendra masė nuo 16 iki 36 tonų. Į rinką buvo ivesta populiari 3-į seriją.

Išskyrus transporto priemones, Scania aip pat gamino ir statybos priemonės. Kompanija ipatinga dėmesi skirię savo pačios komponentų gamybai: variklių, kabinų, galinių ašių tiltų, pavarų gamybai.

Iki 21-ojo amžio pradžios Scania prisistato save kaip galingiausių variklių ir populiariausių automobilių gamyntojas, visų pirma tai T ir R modeleį. Variklių gamyba tapo bendrovės kokybinių ženklų. Kartu su Cummins Scania projektuoja technologija kuro įpurškimuį su aukštų slėgių (XPI). Tai leido pateikti į rinką V8 variklius su 620 AG, ir iki 2010 m. galingiausią sunkvežimio varikli su 730 AG. Scania R 730 modelis tapo galingiausių greitkelio sunkvežimių pasaulyje.

Modeliai

Šiuo metu kompanija siūlo tris sunkvežimių serijos: P, G ir R.


Scania R

Scania R
Scania R

R-serija skirta didelių krovinių ir greitkelių pervežimuį. Sunkvežimiai yra įrengti su Euro-6 V8 variklių nuo 250 iki 580 AG su 9, 13, 16 litrų talpa. Automobiliai įrengti su Ad Bluе sistema, kuri neutralizuoja išmetamosios dujas. Sunkvežimiai skiriasi pažangiausieis sistemomis aktyvos ir pasyvos saugos priemonių, pavyzdžiui, vairuotojo palaikymas (Scania Driver Support), prevencijos sistema (Scania Active Prediction), elektroninė stabdžu parama (Brake assist), kelio stebėjimo sistemą (Lane Departure Warning), adaptyvus autopilotas (Adaptive Cruise Control), priekinio plano kameros. Tokia įranga yra įdiegta ant N-serijos ir G-serijos automobilių.


Scania G

Scania G
Scania G

G-serija skirta kiek ilgems, tiek ir regionų prekių pervežimui, ir taip pat statybinems darbams. Automobilei įrengti su triomis kabinomis: miegamaja, diena ir trumpa. Sunkvežimiai įrengti su varikleis iki 490 AG.


Scania P

Scania P
Scania P

P-serija yra skirta vežti lengvus krovinius per regiono arba miesto ribas, ir taip pat statybos darbams. Sunkvežimiai skiriasi tai, kad yra manevringi ir turi ekonomiška varikli iki 450 AG. Kabinos gali buti 5 variantų: nuo miegamosios iki sutrumpintą dieninę.

Svarbi automobilių funkcija yra Scania Opticruise, kuri optimaliai sureguliuoja pavaru dezė, varikli ir pakaba važuojant sunkiomis kelio sąlygomis: pakalnę, su didelių krovinių ir t.t.


Autobusai Scania

Scania Citywide
Scania Citywide
Scania OmniCity
Scania OmniCity
Scania OmniLink
Scania OmniLink

Kompanija Scania gamina dviejų tipų autobusus: miesto ir kelionių. Miesto autobusai yra manevringi, efektyvus ir saugesni aplinkoį. Ant jių irengti sustiprintos važiuokles. Jie yra Citywide, OmniCity, OmniLink autobusu linijos.

Scania OmniExpress
Scania OmniExpress
Scania Higer A98
Scania Higer A98
Scania Touring
Scania Touring
Scania Irizar Century
Scania Irizar Century

Kelionių autobusai Scania OmniExpress, Higer, Touring, Irizar atitinka visems komforto ir ekologiškumo reikalavimams. Scania autobusai turi savo dizaine bendrą funkciją: jei pažvelgti į automobilio prieki, atrodo, kad jis jums šypsojasi. Tai yra senas Scania autobusų "triukas".

Galima pastiebeti ekologiška komponenta, kuri turi Švedijos automobilių gamintojas. Nuo 1980 m. Scania užėmė šią kryptį, projektuojant varomus biodegalais variklius: biodyzelis (rapsų), gamtines dujas ir biodujas.

Comments

Spustelėję bet kurią šiame puslapyje esančią nuorodą, Jūs patvirtinate savo sutikimą tvarkyti savo asmeninius duomenis, ir kitų stebėjimo technologijų naudojimo. Ji įgyvendinama siekiant tobulinti ir pritaikyti Jūsų patirtį šioje svetainėje, kitose mūsų svetainėse ir trečiųjų šalių reklamuotojams, kurie dirba su mumis. Mūsų partnerių įmonės taip pat gali saugoti slapukus savo įrenginyje arba naudoti panašias technologijas, kad rinktų ir apdorotų asmeninę informaciją. Sužinokite daugiau apie tai, kaip elgiamės su Jūsų asmenine informacija.