Žemės ūkio technika


Tipas
Taip pat žr:

Šiuolaikinė žemės ūkio technika leidžia atlikti visą operacijų ciklą, maksimaliai mechanizuojant darbus. Ji suteikia galimybę sumažinti bendras išlaidas ant produkcijos vieneto ir pagreitinti gamybos procesą.

Pagal paskirtį ūkio technika skirstosi į žemės ūkio mašinos (kombainai, traktoriai, plūgai ir t.t.), gyvulininkystės mašinos ir medienos ruošos įranga.

Dauguma visų žemės ūkio operacijų atlieka traktorius. Jo privalumas yra lankstumas, prieinamumas galios kilimo veleno pakabos įrangai naudoti, tempimo kablys puspriekabų ir priekabų transportavimui. Prie traktoriaus priekinės dalys gali būti pakabinamas savivartis. Plačiausiai naudojami yra vidutinėi traktoriai su maždaug 100 AG pajėgumo ir kompaktiškais matmenymis. Taip yra dėl ribotų ūkių, miško kelių, sodų erdvių.

Tarp vilkimo įrangos galima išskirti:

  • plūgai, akėčios, kultivatoriai , naudojami žemės abdirbimui;
  • grąžtai, technika, naudojama dirvai tręšti ir chemikalu purškimui;
  • technika rengimui ir derliaus nuėmimui, pavyzdžiui, šienapjovės, vartytuvai.

Kombainai ir presai-pikapai yra automatiška technika derliaus ir augalų nuėmimui. Modernusis kombainas - aukštos technologijos ūkio technika su užda kabina, turinti kondicioniera. Nuotolinio valdymo ir stebėjimo pultas leidžia skaityti rodmenys ir užregistruoti bet kokio elemento gedimą. Derliaus nuėmimo kombaino vertė nustatoma pagal valymo lygi ir sumažima grūdu nuostolius.

Vienas iš svarbiausių element žemės ūkio įrangoją yra pakabos įrangą. Galia yra perduodama, paprastai per hidraulinį žarna su aukštu slėgių. Reakcijos greitis ir patikimumas - svarbiausi jų charakteristikos.

Pirmaujančią poziciją pasaulinėje rinkoje užima John Deere, Case, Claas, Deutz Fendt, New Holland.